زلزله‌ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر حوالی سومار در استان کرمانشاه را لرزاند.

زلزله ۵.۶ ریشتری حوالی سومار را لرزاند, زلزله 5.6 ریشتری امروز 21 دی , زلزله کرمانشاه را لرزاند , جزئیات کامل زلزله سومار 21 دی 96 , جزئیات کامل زلزله سومار , زلزله 21 دی 96 ,جالبترین,وبسایت جالبترین

 

به نقل از مرکز لرزه نگاری کشور، زلزله‌ای با قدرت 5.6 ریشترساعت 10:29 صبح امروز 21 دی ماه حوالی سومار را لرزاند.

محل وقوع این زلزله مرز استان های كرمانشاه و ايلام - حوالی سومار (كرمانشاه)است ولی در اکثر استان های غربی وهمچنین در کشور عراق نیز احساس شده‌است.

همچنین رضا محمودیان مدیرکل بحران استانداری کرمانشاه درباره خسارات ناشی از زلزله ۵.۶ به سومار گفت: تاکنون هیچ خسارت جانی و مالی از این زلزله گزارش  نشده است.

مدیرکل بحران استانداری کرمانشاه با بیان اینکه نیروهای ما در منطقه و در حال بررسی هستند اضافه کرد: همه نیروهای امدادی و ستادی از هلال احمر تا یگان های نظامی در مناطق فوق در حالت آماده باش قرار دارند.

 بر اساس اعلام پایگاه هلال احمر ۶ تیم ارزیاب هلال احمر از شهرستان های گیلانغرب و قصرشیرین برای بررسی به منطقه اعزام شده است.

سخنگوی سازمان امداد و نجات از اعزام ۷ تیم ارزیاب جهت بررسی ابعاد زمین لرزه و خسارات احتمالی به دلیل وقوع زلزله ۵.۶ ریشتری در سومار خبر داد.

سرپرست فرمانداری گیلانغرب گفت: تعداد مصدومان زلزله 5.6 ریشتری امروز سومار به پنج نفر افزایش یافت که به صورت سرپایی در بیمارستان الرهرای این شهرستان مداوا شدند.

 از ساعت ۱۰:۲۰ صبح امروز تاکنون ۴۵ پس لرزه در شهر سومار از توابع استان کرمانشاه رخ داد که بزرگترین پس لرزه ۵.۶ ریشتر و کمترین آن ۲.۶ گزارش شده است.

تاکنون این زمین لرزه خسارات جانی نداشته است.